In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President autasustas hariduspreemia laureaate
11.10.2004


President Arnold Rüütel andis täna Kadriorus üle sihtasutuse Vabariigi Presidendi Kultuurirahastu hariduspreemiad.
President Arnold Rüütel andis täna Kadriorus üle sihtasutuse Vabariigi Presidendi Kultuurirahastu hariduspreemiad.

Hariduspreemia 2004 pälvisid kauaaegne koolijuht ja Miina Härma Gümnaasiumi keemiaõpetaja Jüri Vene, väljapaistev muusikaõpetaja ja Ellerheinaga Grammy toonud koorijuht Tiia-Ester Loitme ning eduka keelekümblusprogrammi juhid ja uue keeleõppemetoodika juurutajad Eestis Irene Käosaar ja Peeter Mehisto. Hariduspreemia saajad valiti 22 kandidaadi hulgast.

Kauaaegne koolijuht ja Miina Härma Gümnaasiumi keemiaõpetaja Jüri Vene sõnul on temal ja teistel preemia laureaatidel hea meel ning lisas, et Eestis on palju õpetajaid, kelle töö vääriks esiletõstmist ning eelkõige massimeedia võiks neile rohkem tähelepanu pöörata.

Möödunud aastal asutatud hariduspreemia on määratud kõigil õpitasanditel haridusalaga seotud inimestele, kes on saavutanud väljapaistvaid tulemusi Eesti hariduselus õpetajana, õppejõuna, haridusasutuse juhina või töötajana haridusasutuses, õpikute ja metoodiliste materjalide koostajana, samuti haridusalaste praktiliste uuenduste algatamisega ja ellurakendamisega ning ka haridusametnikuna hariduspoliitika väljatöötamisel. Eelmisel aastal anti välja hariduspreemiad Tarmo Kerstnale, Kersti Nigesenile ja Martin Ehalale. Hariduspreemia rahastaja on Hansapank.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 11. oktoobril 2004


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee