In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi Presidendi Kultuurirahastu kuulutab välja laste ja noorte loomevõistluse
11.10.2004


Sihtasutus Vabariigi Presidendi Kultuurirahastu koostöös Lastekaitse Liidu, Eesti Lipu 120. aastapäeva tähistamise komisjoni ja ajakirjaga ''Hea Laps'' kuulutavad välja laste ning noorte joonistus- ja esseevõistluse ''TUBLI LAPS - EESTI EHE''. Võistlustöö esitamise tähtaeg on 20. detsember 2004.

Võistlus toimub 3 vanusegrupis: 4-6 aastased mudilased ning 7-9 aastased ja 10-12 aastased koolilapsed. Võistluse eripäraks on see, et pilt ja kirjutis peaksid olema üks tervik. Mõttearendus joonistuse kohta on pikkusega kuni 1 lehekülg ja joonistus on omakorda kirjutise ilmestamiseks. Noorim vanuserühm joonistab vaid pildi.

Võistluse põhieesmärk on innustada laste ja noorte soovi ja tahet elada omal kodumaal ausa, edasipüüdliku ning ühiskondlikult aktiivse inimese ja kodanikuna. Lapse osa ühiskonnas on väga suur, ta on perekonna alus, riigi ehe ja ühiskonna ideaalide edasikandja. Oodatud on tööd kodu- ja perekonnateemal ning samuti laste arusaamast riigi kodaniku kui patrioodi tõekspidamisest Eesti lipu aastal. Samuti noorte suhtumisest riigistruktuuridesse nagu president, valitsus, kaitsevägi ja politsei.

Laste loomingu võistlusel parimaks osutunud tööde autoreid auhinnatakse ning võidutööd ilmuvad ühiste kaante vahel. Auhinnad annab võitjatele üle Vabariigi President Kadriorus.

Võistlustööd tuleb saata aadressil: Vabariigi Presidendi Kultuurirahastu, A.Weizenbergi 39, 15050 Tallinn; märgusõna all ''Tubli laps - Eesti ehe''.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 11. oktoobril 2004


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee