In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtus Lõuna-Aafrika Vabariigi suursaadikuga
07.10.2004


President Rüütel võttis vastu Lõuna-Aafrika Vabariigi suursaadiku Bukelwa Gilberta Hans'i volikirjaPresident Arnold Rüütel võttis täna Kadriorus vastu Lõuna-Aafrika Vabariigi suursaadiku Bukelwa Gilberta Hans'i volikirja.

Vabariigi President sõnas, et Eesti soovib süvendada kahepoolseid suhteid Lõuna-Aafrika Vabariigiga. ''Nii Eesti kui Lõuna-Aafrika Vabariik on kiiresti arenevate majandustega riigid. Oleme jälginud poolehoiuga teie jõupingutusi majandusliku ja sotsiaalse arengu teel ning tundnud rõõmu teie edusammudest. Ma arvan, et kogemuste vahetamine reformide läbiviimisel võiks olla üks Eesti ja Lõuna-Aafrika Vabariigi vaheliste suhete tihendamise valdkondi,'' märkis Eesti riigipea.

Suursaadik Hans märkis, et nii Eesti kui ka Lõuna-Aafrika Vabariik etendavad olulist rolli vastavas regioonis. ''Meie jaoks on tähtis tugevdada koostöösidemeid Eestiga, kes on nüüd ka Euroopa Liidu liikmesriik,'' kinnitas Lõuna-Aafrika Vabariigi suursaadik.

Eesti riigipea avaldas veendumust, et Eesti ja Lõuna-Aafrika Vabariik leiavad eelseisvatel aastatel veel palju valdkondi, milles oma rahvaste ja kogu maailma huvides koostööd teha.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 7. oktoobril 2004


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee