In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi Presidendi Kultuurirahastu annab välja kolm hariduspreemiat
04.10.2004


President Arnold Rüütel annab esmaspäeval, 11. oktoobril kell 12 Kadriorus üle sihtasutuse Vabariigi Presidendi Kultuurirahastu hariduspreemia auhinnad. Sel aastal valiti 22 kandidaadi hulgast kolm laureaati.

Hariduspreemia 2004 pälvisid kauaaegne koolijuht ja Miina Härma Gümnaasiumi keemiaõpetaja Jüri Vene summas 50 000 krooni; väljapaistev muusikaõpetaja ja Ellerheinaga Grammy toonud koorijuht Tiia-Ester Loitme summas 30 000 krooni; eduka keelekümblusprogrammi juhid ja uue keeleõppemetoodika juurutajad Eestis Irene Käosaar ja Peeter Mehisto summas 20 000 krooni.

Möödunud aastal asutatud Hariduspreemia on määratud kõigil õpitasanditel haridusalaga seotud inimestele, kes on saavutanud väljapaistvaid tulemusi Eesti hariduselus õpetajana, õppejõuna, haridusasutuse juhina või töötajana haridusasutuses, õpikute ja metoodiliste materjalide koostajana, samuti haridusalaste praktiliste uuenduste algatamisega ja ellurakendamisega ning ka haridusametnikuna hariduspoliitika väljatöötamisel. Möödunud aastal anti välja esimesed hariduspreemiad Tarmo Kerstnale, Kersti Nigesenile ja Martin Ehalale.

Hariduspreemia rahastaja on Hansapank.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 4. oktoobril 2004


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee