In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President tervitas Eestimaa eakaid
02.10.2004


President Arnold Rüütel avas täna Rahvusvahelise Eakate Inimeste Päeva piduliku kontsert-aktuse "Estonia" kontserdisaalis ja tervitas kõiki Eestimaa eakaid.

Vabariigi President ütles oma pöördumises eakate poole: "Iga ühiskond on seda tugevam, mida paremini suudab ta rakendada oma liikmete - nii noorte kui vanade - võimeid ja kogemusi. Eriti oluline on seda teadvustada tööjõu kahanemise ja rahvastiku vananemisprotsessi taustal, mis on iseloomulik kogu Euroopale. Kujunenud demograafilise olukorra leevendamiseks rakendavad mitmed riigid pensioniealisi inimesi jätkuvalt tööelus."

President Rüütel nentis, et samas peab oma elutöö teinud inimene saama võimaluse ka väärikaks vanaduspuhkuseks. "Solidaarsuspõhimõtteid austav riik tasub pensionärile selle eest, mida ta aastakümnete vältel on ühiskonnale andnud. Ka Eesti austab rahvusvaheliselt tunnustatud põhimõtet "ühiskond kõigile". Muuhulgas tähendab see, et meie vanuri- ja pensionipoliitika läheneb euroopalikele standarditele - küll aeglaselt, kuid selgesuunaliselt," kõneles Vabariigi President.

Riigipea tänas kõiki eakaid inimesi isikliku panuse eest rahvusliku rikkuse suurendamisse, kaasinimeste ja kogu ühiskonna toimetulekuks antud abi eest ning soovis jätkuvat tahet oma kogemusi edasi anda ning optimismi eluraskustest üle saada.

President Arnold Rüütel on Rahvusvahelise Eakate Päeva suurürituse patroon.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 2. oktoobril 2004


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee