In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President avas Eesti-Prantsusmaa ühisseminari
28.09.2004


President Arnold Rüütel avas täna Tallinnas Eesti-Prantsusmaa ühisseminari "Kohaliku omavalitsuse võimalused Euroopa Liidus".

Vabariigi Presidendi sõnul kuulub keskne koht ühiskonna demokraatliku elukorralduse kindlustamisel kohalikule omavalitsusele. "Hästi toimiv ja kodanikukeskne kohalik omavalitsus on demokraatliku ühiskonna üks olulisi mõõdupuid. On ju kohalik omavalitsus reaalse rahvavõimu läte ja vahetu alus," ütles riigipea.

President Rüütel märkis, et tuleviku Euroopat on määratletud ka kui regioonide ja kohalike omavalitsuste Euroopat. "See tähendab, et kohaliku elu küsimuste lahendamisel kasvab oluliselt omavalitsuse osatähtsus ning riigi ja kohaliku omavalitsuse suhete tasakaalu määravad Euroopa kohaliku omavalitsuse harta põhimõtted," rääkis Vabariigi President.

Riigipea sõnas ka, et aegade jooksul kujunenud omavalitsuslik elukorraldus kannab endas ajaloolisi traditsioone ja väärtusi. "Samas peab kohalik omavalitsus olema avatud muutustele ja võimeline endasse integreerima ka teiste riikide väärtuslikku kogemust. Eesti kohaliku omavalitsuse tulevikku suunatud arengumudeli sisustamisel ongi oluliseks allikaks Euroopa Liidu riikides järjepidevalt kestnud omavalitsusliku elukorralduse traditsioonid ja kogemused," kõneles president Rüütel.

Eesti-Prantsusmaa ühisseminar toimub 28.-29. septembril Tallinnas, Sütiste maja (Sütiste tee 21) I korruse konverentsisaalis. Seminar korraldatakse Vabariigi Presidendi kohaliku omavalitsuse ja regionaalarengu ümarlaua ja akadeemilise nõukogu kohaliku omavalitsuse ja riigihalduse arendamise komisjoni initsiatiivil ning Prantsusmaa suursaatkonna osavõtul.

Ümarlaudades esinevad teiste seas Montpellier' ülikooli professor Marie-Luce Pavia ning Prantsusmaa Ruumilise Planeerimise ja Regionaalarengu Delegatsiooni (DATAR) rahvusvahelise koostöö direktor Jean-Claude Ebel. Eesti poolelt võtavad sõna rahandusminister Taavi Veskimägi, siseminister Margus Leivo, regionaalminister Jaan Õunapuu, Riigikogu liige Helir-Valdor Seeder, Eesti Linnade Liidu esimees ja Kuressaare linnapea Jaanus Tamkivi ning teised.

Seminari päevakava


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 28. septembril 2004


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee