In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

EELTEADE: Vabariigi President avab Eesti - Prantsusmaa ühisseminari
27.09.2004


President Arnold Rüütel avab teisipäeval, 28. septembril kell 11 Tallinnas Eesti - Prantsusmaa ühisseminari "Kohaliku omavalitsuse võimalused Euroopa Liidus".

Seminar toimub 28. - 29. septembril Tallinnas, Sütiste tee 21 I korruse konverentsisaalis, Vabariigi Presidendi kohaliku omavalitsuse ja regionaalarengu ümarlaua ja akadeemilise nõukogu kohaliku omavalitsuse ja riigihalduse arendamise komisjoni initsiatiivil ning Prantsusmaa suursaatkonna osavõtul. Esinevad Vabariigi President ja Prantsusmaa suursaadik Eestis Chantal de Bourmont. Ümarlaudades esinevad teiste seas Montpellier' ülikooli professor Marie-Luce Pavia ja DATAR rahvusvahelise koostöö direktor Jean-Claude Ebel. Eesti poolelt võtavad sõna rahandusminister Taavi Veskimägi, regionaalminister Jaan Õunapuu, Kuressaare linnapea, Linnade Liidu esimees Jaanus Tamkivi ja teised.

Seminari initsiaator Vabariigi Presidendi kohaliku omavalitsuse ja regionaalarengu ümarlaud peab oluliseks asuda ühiste arutelude käigus analüüsima ning hindama kohaliku omavalitsuse väljakutseid ja võimalusi Euroopa Liidus, et süvendada riigi ja kohaliku omavalitsuse koostööd Euroopa Liidu võimaluste kasutamisel ning Eesti kohalike omavalitsuse tasakaalustatud arengu kindlustamisel. Samuti tahetakse tutvustada Euroopa Liidu liikmesriikide kogemust.

Ajakirjanikud on oodatud üritust kajastama.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 27. septembril 2004


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee