In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President osales ÜRO Peaassamblee 59. istungjärgu avamisel
22.09.2004


President Rüütel osales täna New Yorgis ÜRO Peaassamblee 59. istungjärgu avamisel.

Peaassamblee 59. istungjärgu avamisel kõneles ÜRO peasekretär Kofi Annan, kes kutsus üles austama ja järgima aastatuhandete jooksul välja kujunenud rahvusvahelisi seaduseid. Viidates viimasel ajal maailmas aset leidnud vägivallaaktidele, toonitas peasekretär, et rahvusvahelist õigust rikkuvatele tegudele pole mingit õigustust. Pärast peasekretäri kõnelesid veel Brasiilia president Lula ja USA president Bush.

President Arnold Rüütel kirjutas alla Piinamise ning muude julmade, ebainimlike või inimväärikust alandavate kohtlemis- ja karistamisviiside vastase konventsiooni fakultatiivse protokolliSeejärel kirjutas Vabariigi President alla "Piinamise ning muude julmade, ebainimlike või inimväärikust alandavate kohtlemis- ja karistamisviiside vastase konventsiooni fakultatiivse protokolli". See lisaprotokoll koostati eesmärkide paremaks elluviimiseks rahvusvahelisele konventsioonile, mis Eestis jõustus 1991. aastal ning mis praegu on jõus 136 riigis. Alates 2001. aastast on Eesti esitanud konventsiooni alusel loodud komiteele perioodilisi aruandeid oma kohustuste täitmisest.

Vabariigi President võttis täna osa veel ÜRO peasekretäri Kofi Annani korraldatud riigipeade lõunasöögist. Seal toimunud vestluse käigus räägiti peasekretäriga Eestist kui kiirelt abisaajast doonorriigiks arenenud ÜRO liikmesmaast ning arutati ka seekordsel Peaassamblee istungjärgul kõneks olevaid globaalprobleeme. Viimasel teemal oli president Rüütlil vestlusi mitme riigipeaga ka õhtul Waldorf-Astoria hotellis toimunud USA presidendi George W. Bushi vastuvõtul.

Homme pärastlõunal osaleb president Rüütel delegatsioonijuhtide lõunasöögil Millennium UN Plaza hotellis, mille korraldavad ühiselt USA kui G8 eesistuja ning UNDP. Seejärel esineb Eesti riigipea kõnega ÜRO Peaassamblee peadebatil.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 22. septembril 2004


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee