In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President avas Paides konverentsi "140 päeva Euroopa Liidus"
17.09.2004


President Arnold Rüütel avas täna Paide Kultuurikeskuses Eestimaa Põllumajandustootjate Keskliidu konverentsi "140 päeva Euroopa Liidus".

Vabariigi President rõhutas konverentsi avamisel, et põllumajandus on ja jääb Eestis strateegiliseks tootmisharuks, mis peab tagama elanikele kvaliteetse toidu ning kohalikule tööstusele toorme. "Ühtlasi on põllumajandusel täita oluline roll traditsioonilise maaelu, kultuurmaastike ja looduslike koosluste hoidmisel. Neid aspekte käsitleme Eestis meie rahvusliku kultuuripärandi olulise osana. Ka Euroopa Liidu ühtne põllumajanduspoliitika väärtustab nii maaelu tervikuna kui ka keskkonda säästvat ja vääristavat tootmistegevust maal," tõdes Eesti riigipea.

President Rüütel märkis, et põllumajandustoodang, mis iseseisvumise taastamise järel järsult vähenes, on nüüdseks stabiliseerunud. "Alates 2004. aastast on aga Euroopa Liidu ühisturu ja mitmekesistunud toetusskeemide tingimustes loota tootmises tõusu," lisas Vabariigi President.

Samuti ütles president Rüütel, et edaspidi muutub üha olulisemaks arendada teadmispõhist majandust - uuendada tootmisprotsesse, tegelda tõsiselt tooteinnovatsiooniga. "Seejuures ei tohiks me aga keskenduda üksikutele kõrgtehnoloogilistele toodetele, vaid peaksime vaatama majandust laiemalt. Kindlasti ei piirdu innovatsioon ja teadmistepõhisus tööstusega, vaid jõuab möödapääsmatult ka põllumajandusse," kõneles Vabariigi President.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 17. septembril 2004


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee