In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President võttis vastu NATO Sõjalise Komitee
10.09.2004


President Arnold Rüütel võttis täna Kadriorus Väliskunsti Muuseumis vastu NATO liikmesriikide kaitseväe juhatajatest koosneva NATO Sõjalise Komitee, millel on homme Tallinnas ametlik istung.

Vabariigi President ütles oma kõnes, et Eesti avalikkuse toetus NATO-le on olnud stabiilselt kõrge. "Avalikkuse püsiv toetus põhineb organisatsiooni teovõimel ning samuti tõsiasjal, et NATO väärtused ja roll on olulised tänapäeva rahutus maailmas," tõdes Eesti riigipea.

President Rüütel lisas, et NATO kui 26 riiki ühendava organisatsiooni roll maailma rahu ja stabiilsuse säilitamisel on hindamatu. "Eesti tunnetab kõigi liikmesriikide toetust ja solidaarsust. Ühe tähelepanuväärse faktina sellest võime nimetada NATO lennukite õhuturvet Balti riikide õhuruumis, mille jätkumisele loodame me ka tulevikus," kõneles Vabariigi President.

NATO Sõjalise Komitee esimees kindral Harald Kujat pidas vastukõne, milles tänas Vabariigi Presidenti ja kogu Eestit suurepärase vastuvõtu eest ning teatas, et NATO Sõjaline Komitee toetab NATO lennukite õhuturve jätkumist Balti riikides.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 10. septembril 2004


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee