In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

EELTEADE: Vabariigi President sõidab ametlikule visiidile Taani
10.09.2004


President Rüütel ja proua Ingrid Rüütel sõidavad esmaspäeval, 13. septembril ametlikule visiidile Taani Kuningriiki.

Visiidi käigus on kõne all Eesti ja Taani suhted nii kahepoolsel kui ka Euroopa Liidu ja NATO raames toimuva koostöö tasandil. Erilise tähelepanu all on majanduskoostöö arendamine. Samuti kõneldakse keskkonnakaitsest Läänemere regioonis - puhta looduskeskkonna säilitamisest ja merealade kaitsmisest ning alternatiivenergeetika arendamisest.

Teisipäeval kohtub president Rüütel Kopenhaagenis Taani peaminister Anders Fogh Rasmusseniga ja Folketingi spiikri Christian Mejdahliga. Samuti esineb Vabariigi President äriseminaril Taani Kaubandus-Tööstuskojas ning külastab Middelgrundeni tuuleparki.

Tema Majesteet Kuninganna Margrethe II ja Tema Kuninglik Kõrgus Prints Henrik korraldavad Vabariigi Presidendi ja proua Ingrid Rüütli auks piduliku lõunasöögi.

Teisipäeva õhtul külastab president Rüütel koos abikaasaga vanamuusikaansambli Hortus Musicus kontserti Taani Rahvusmuuseumis, mille järel toimub sealsamas Eesti suursaadiku Taavi Toomi korraldatud vastuvõtt Vabariigi Presidendi ja proua Ingrid Rüütli auks.

Kolmapäeval külastab Eesti riigipea Odense linna, kus avab Odense Kaubandus- Tööstuskoja korraldatava Eesti äriseminari. Seejärel avab president Rüütel Eesti Vabariigi aukonsulaadi Odenses, tegevuspiirkonnaga Fyni saarel ja Lõuna-Jüütimaal. Vabariigi President kohtub veel Odense linnapea Anker Boye'ga ja külastab laevaehitustehast Lindø Shipyard, suurimat Taani investorit Eestis.

Vabariigi Presidenti saatvasse ametlikku delegatsiooni kuuluvad teiste hulgas ka Eesti Vabariigi suursaadik Taanis Taavi Toom abikaasaga, Kaitseväe juhataja viitseadmiral Tarmo Kõuts ja Välisministeeriumi kantsler Priit Kolbre. Riigipead saadab visiidil ka 20-liikmeline äridelegatsioon, mida juhib Eesti Kaubandus-Tööstuskoja juhatuse esimees Toomas Luman.

Vabariigi President saabub ametlikult visiidilt tagasi Eestisse kolmapäeval, 15. septembril.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 10. septembril 2004


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee