In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President sõitis töövisiidile Soome
03.09.2004


President Rüütel ja proua Ingrid Rüütel sõitsid täna varahommikul töövisiidile Soome Vabariiki. Visiit on seotud eelkõige loodussäästliku eluviisi ja keskkonnakaitse temaatikaga.

President Rüütel kohtub täna Helsingis Soome Vabariigi presidendi Tarja Halonen'iga. Seejärel sõidab Vabariigi President Rovaniemisse, kus kohtub Lapimaa lääni maavanema Hannele Pokka'ga.

President Rüütel tutvub ka Lapimaa keskkonnateenistuse ja mittetulundusühingu "Pidä Lappi Siistinä"("Hoia Lapimaa Puhtana") tegevusega. Vabariigi President külastab ettevõtet Lappset Group, kus toodetakse pargi- ja tänavamööblit ning mänguväljakute atraktsioone ekspordiks umbes 40 riiki. Samuti külastab president Rüütel Lapi Ülikooli ja kohtub rektor Esko Riepulaga.

Eesti riigipea tutvub visiidi käigus Rovaniemi linnaga, Ylläse loodusturismikeskusega Kolari vallas ning Reijo Raekallio kunstigaleriiga Pöntsö asulas Kittilä vallas. Samuti külastab Vabariigi President firmat Lassila & Tikanoja, mis esimese keskkonnakaitse valdkonnas töötava Soome ettevõttena on noteeritud Helsingi Börsil.

Vabariigi Presidenti saadab visiidil keskkonnaminister Villu Reiljan. Riigipea saabub töövisiidilt tagasi Eestisse pühapäeval, 5. septembril.

President Arnold Rüütel on juba aastakümneid tegutsenud aktiivselt keskkonnakaitse valdkonnas. Ta on juhtinud loodushoidu ja -kasvatust propageerivat Eesti Looduskaitse Seltsi ning Eesti rannajoone korrastamise ja väikesadamate taastamisega tegelevat liikumist "Hoia Eesti Merd". Samuti on ta ülemaailmse Rohelise Risti Eesti rahvusliku organisatsiooni presidendina aidanud kaasa sellele, et hoida Eesti järeltulevatele põlvedele puhta ning loodussõbralikuna.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 3. septembril 2004


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee