In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President külastas Ilmatsalu põhikooli ja Eesti Põllumajandusülikooli
01.09.2004


President Rüütel külastas tänase teadmistepäeva puhul Ilmatsalu põhikooli, kus ta kinkis kõigile esimese klassi lastele aabitsa ja soovis õpilastele edu kooliteel.

Vabariigi President soovis, et Ilmatsalu põhikooli kollektiiv oleks tugev ja ühtehoidev perekond, mis toetab kõiki oma liikmeid.

President Rüütel kohtus kooli direktori Maie Leinuse, õppealajuhataja Maie Sokuga, Tähtvere vallavanema Rein Koka ja vallavolikogu esimehe Aavo Möldriga.

Järgmiseks esines Vabariigi President Eesti Põllumajandusülikooli avaaktusel tervituskõnega ning kohtus Eesti Põllumajandusülikooli rektori AlarKarisega.

President Rüütel nentis tervituskõnes, et hea haridus toob kasu nii selle omajale kui kogu ühiskonnale, põllumajandusharidus aitab aga hoida ja vääristada inimeksistentsi jaoks möödapääsmatut sidet loodusega.

"Eestimaa rikkusel ongi kaks peamist allikat - inimene ja loodus. Pole kahtlust, et haritud rahvas on rikas, sest ta suudab kõige muu kõrval ka loodusvaradega targalt ümber käia. Selleta ei ole aga võimalik rääkida ei looduskeskkonna ega inimühiskonna jätkusuutlikust arengust," lausus Vabariigi President.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 1. septembril 2004


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee