In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President tähistas taasiseseisvumispäeva piduliku kontserdiga
20.08.2004


Vasakult: peaminister Juhan Parts, Riigikogu esinaine Ene Ergma, proua Ingrid Rüütel, president Arnold RüütelEesti Vabariigi taasiseseisvumispäeva tähistamiseks toimus täna Vabariigi Presidendi Kantselei roosiaias pidulik kontsert.

President Rüütel rõhutas oma tähtpäevakõnes tänase taasiseisvumispäeva erakordsust, kuna esmakordselt tähistame seda Euroopa Liidu ja NATO liikmesriigina. President Rüütli sõnul ei lõppenud meie jaoks ajalugu Euroopa Liidu ja NATO täisliikmeks saamisega. "Brüsselis ja Strasbourg'is peame ikka ise oma rahva huvide eest seisma ning mitte ainult meie tänast poliitikat, vaid ka ajalugu tutvustama," sõnas riigipea.

Oma kõnes esitas president Rüütel üleskutse minevikust õppimiseks, öeldes: "Kutsun üles põhjalikult vaatama ka meie lähiajalukku, uurima ja analüüsima 13 aasta taguseid sündmusi, et pärandada neist tulevastele põlvedele võimalikult täpne ülevaade."

Vabariigi President toonitas ka koosmeele olulisust. "Solidaarsus ja ühiskonna sotsiaalse mõõtme teadvustamine on alus, millel toimib Euroopa Liit ja ülejäänud demokraatlik maailm. See annab ühiskonnale sidususe, mis hoiab kogu elukorraldust murenemast. Tänane Eesti ei vaja vastandamist. Vajame hoopis rohkem mõistvust, vastutustunnet ja sotsiaalselt tundlikku pilku riigiasjade ajamisel," märkis Eesti riigipea.

Lõpetuseks nentis president Rüütel, et meid ootab ees hulk pakilist tööd Eesti heaks: "Selles töös vajame teenäitajatena solidaarsus- ja vastutustunnet. Nii tugevneb meie-tunne ja uhkus oma riigi üle, niisuguse riigi üle, mis hoolib igast oma elanikust."

Eesti Vabariigi taasiseseisvumispäeva tähistamiseks toimus Vabariigi Presidendi Kantselei roosiaias pidulik kontsertTaasiseseisvuspäeva pidulik kontsert leidis aset koostöös Estonia Teatriga, kava koostamisel oli konsultandiks Anu Tali. Kontserdil esines puhkpilliansambel Estonia Brass trompetist Priit Aimla juhatusel.

Hommikul võttis Vabariigi President Kadriorus vastu massirepressioonides kannatanud inimesi esindava Murtud Rukkilille Ühingu liikmed. Seejärel osales president Rüütel Toompea lossis 20. augusti klubi koosolekul. Sellel tähistati taasiseseisvumispäeva kõrval ka 1991. aastal iseseisvuse taastamise otsuse poolt hääletanud Ülemnõukogu saadikutest koosneva klubi 10. aastapäeva.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 20. augustil 2004


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee