In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President jätkab maakonnavisiiti Harjumaal
11.08.2004


Vabariigi President külastab Muuga Sadamat, ettevõtte arengusuundi tutvustab Tallinna Sadama tegevjuht Mart ToomingPresident Arnold Rüütli Harju maakonna visiidi teine päev algas Muuga sadama külastamisega. Vabariigi Presidenti tervitasid sadamas Tallinna sadama tegevjuht Mart Tooming ja juhatuse liikmed. Tooming andis president Rüütlile ülevaate Tallinna sadama ning Muuga sadama ajaloost, tegevusest ja tulevikuplaanidest. President Rüütel tundis huvi Saaremaa süvasadama projekti vastu ning avaldas lootust, et kõik osapooled jõuvad kokkuleppele ja osutub võimalikuks juba sel aastal investeerimist alustada. Eesti riigipea tõstatas ka sadama ohutuse küsimuse ja avaldas lootust, et Tallinna sadam kasutab kõiki võimalusi ohutuse tagamiseks. Mart Tooming kinnitas, et sadama ohutus ja keskkonnasõbralikkus on Tallinna sadama prioriteedid. President Rüütel tutvus ka Muuga sadama akvatooriumiga.

Proua Rüütel külastas hommikupoolikul Merivälja pansioni ja Jõelähtme kirikut. Edasi külastasid president ja proua Rüütel Rebala maastikukaitseala keskust ja muuseumi.

Vabariigi President osaleb Valkla küla vabadussõja monumendi taasavamise 15. aastapäeva pidulikul tseremoonialJärgmiseks sõitis Vabariigi President Valkla külla, kus osales vabadussõja monumendi taasavamise 15. aastapäeva pidulikul tseremoonial, asetas mälestuskivi jalamile pärja ning kohtus vallarahvaga.

Enne lõunat külastas president Rüütel veel aktsiaseltsi Balti Spoon, mis on Kuusalu valla suurim tööandja. Proua Rüütel külastas Kuusalu rahvamaja, kus ta kohtus kultuuriseltside esindajatega.

Järgmiseks kohtusid Vabariigi President ja proua Rüütel Kolga mõisas Harjumaa omavalitsusliidu juhatusega. Kohtumisel kõneldi haldusreformist ja haridusreformist ning nenditi, et riik peaks omavalitsusi rohkem usaldama. President Rüütel tõdes, et tal oli hea meel näha Harjumaal nii ilusaid korrastatud külasid ja konkurentsivõimelisi moodsa tehnoloogiaga ettevõtteid.

Harjumaa visiidi lõpetuseks külastavad president ja proua Rüütel Kruusimäe talu, kunstnik Ave Nahkuri talu ja Kivi turismitalu.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 11. augustil 2004


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee