In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President alustas maakonnavisiiti Harjumaal
10.08.2004


President külastab Muraste Piirivalvekooli. Paremalt vasakule: Piirivalvestaabi ülem peadirektori ülesannetes kolonel Aare Evisalu, presidendi julgeolekunõunik Jüri Kaljuvee, Muraste Piirivalvekooli juht kolonelleitnant Jüri Kalve, Vabariigi PresidentPresident Arnold Rüütel ja proua Ingrid Rüütel on 10.-11. augustil visiidil Harju maakonnas, kus nad külastavad maakonna ettevõtteid, haridus- ja kultuuriasutusi ning kohtuvad kohalike inimestega.

Täna hommikul tervitas riigipead Harju maavalitsuses Harju maavanem Orm Valtson, kes andis lühiülevaate maakonna eripärast, maavalitsuse tegevusest ja tulevikuplaanidest. Maavanem avaldas heameelt, et president Rüütel on esimene Vabariigi President, kes külastab Harju maakonda.

Maavanem Valtsoni sõnul on lähitulevikus ette näha veel suuremat Tallinna elanike kolimist maakonna teistesse piirkondadesse ja maavalitsuse suurimaks väljakutseks saab selle protsessi tasakaalustamine.

Harju maavalitsusest sõideti Muraste piirivalvekooli, kus Vabariigi Presidenti tervitasid kooli ülem kolonelleitnant Jüri Kalve ja piirivalvestaabi ülem peadirektori ülesannetes kolonel Aare Evisalu. Kolonelleitnant Kalve tutvustas riigipeale Muraste piirivalvekooli ajalugu, arengut ja tegevust.

Vabariigi President külastab aktsiaseltsi Keila Kaabel. Ettevõtet tutvustab aktsiaseltsi Keila Kaabel juhataja Tarvo LepikJärgmiseks sõitis president Rüütel Keila linna, kus ta kohtus linnapea Ago Kokseriga. Linnapea Kokseri sõnul areneb Keila kiiresti, pidevalt tuleb töökohti juurde ja on vaja aina rohkem töökäsi. Vabariigi president tutvus ka Keila Baltimaade suurima kaablitootja aktsiaseltsiga "Keila Kaabel", mille tegevusest andis ülevaate juhataja Tarvo Lepik. Proua Rüütel külastas hommikupoolikul Haiba lastekodu, Harjumaa muuseumi Keilas ning Vasalemma Põhikooli.

President ja proua Rüütel külastasid ka seakasvatuse ja taluturismiga tegelevat Kopli Madise talu.

Pärastlõunal väisavad Vabariigi President ja proua Rüütel Paldiski Linnavalitsust, OÜ Bell Boats merekaatrite tehast, Esko talu Saku vallas ning Kajamaa kooli ja Metsanurme talumuuseumi.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 10. augustil 2004


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee