In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President osales võidupüha tähistamisel Rakveres
23.06.2004


President Rüütel kõnelemas Kaitseliidu paraadilVabariigi President ja proua Ingrid Rüütel tähistasid tänast võidupüha Rakveres.

Hommikul kell 10 algas jumalateenistus Rakvere Kolmainu kirikus. Sellest võtsid riigipea kõrval osa ka Riigikogu esimees, peaminister, valitsuse ja Riigikogu liikmed, samuti Eestisse akrediteeritud diplomaadid ning Lääne-Viru maakonna ja Rakvere linna esindajad.

Pärast lühikest jalutuskäiku Pikal tänaval tutvus presidendipaar Rakvere Näitustemajas ekspositsiooniga Eesti ajaloost aastail 1930-1940, mida tutvustas Sihtasutuse Virumaa Muuseumid juhataja Ants Leemets, lühidalt külastati ka Rakvere Linnavalitsust.

Seejärel võttis president Rüütel Rakvere Keskväljakul vastu kell 11.30 alanud Kaitseliidu paraadi, mida juhatas Kaitseliidu ülem major Benno Leesik. Riigipea tervitas kaitseväelasi, kaitseliitlasi, naiskodukaitsjaid, kodutütreid, noorkotkaid ja teisi paraadil osalejaid. Üle 800 osalejaga paraadil olid esindatud ka Läti Zemessarde ja Ameerika Ühendriikide Marylandi Rahvuskaart.

Oma pidupäevakõnes toonitas president Rüütel tulevikku sunatud lootusrikkust, mis seostub nii võiduka Võnnu lahingu 85. aastapäevaga kui Eesti liikmestaatusega NATOs ja Euroopa Liidus. "Reaalsemaks muutus paljude põlvkondade üks suuri eesmärke - tagada oma rahvale ja isamaale kindel tulevik ning turvatunne ka kiire üleilmastumise protsessides," sõnas riigipea.

Samuti rõhutas president Rüütel Kaitseliidu ning selle noorteorganisatsioonide - Kodutütarde ja Noorte Kotkaste - erilist rolli nii sõjalise valmisoleku hoidmises, territoriaalkaitse korraldamises kui kaitsetahte kasvatamises. "Iseseisvus, rahva hea käekäik ja riigikaitse saavad alguse elanike kaitsetahtest ning riigi esmasest kaitsevõimest," ütles Vabariigi President. Riigipea lisas ka, et kaitsetahte kujundamine on tähtis ülesanne, mis peaks väljenduma meie koolide õppekavades.

Vabariigi President läitis seejärel võidu- ja jaanitule tõrvikud, mille kõrgemad ohvitserid viisid üle Eesti kõigisse maakondadesse.

Võidupüha tähistamine Rakveres lõppes Lääne-Viru maavanema kohusetäitja Riina Kapteini ja Rakvere linnapea Andres Jaadla vastuvõtuga hiljuti valminud Rakvere Spordihallis.

Vabariigi President läitis võidu- ja jaanitule tõrvikud, mille kõrgemad ohvitserid viisid üle Eesti kõigisse maakondadesse


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 23. juunil 2004


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee