In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President võttis vastu parimad üldhariduskoolide ja kutseõppeasutuste lõpetajad
21.06.2004


President Arnold Rüütel ja proua Ingrid Rüütel võtsid Kadrioru roosiaias vastu Eesti üldhariduskoolide ja kutseõppeasutuste tänavused parimad lõpetajadPresident Arnold Rüütel ja proua Ingrid Rüütel võtsid täna Kadrioru roosiaias vastu poolteistsada Eesti üldhariduskoolide ja kutseõppeasutuste tänavust parimat lõpetajat.

Vabariigi Presidendi sõnul on väljaspool Eestit õppimine väikerahva üks eduvõimalusi - õppida teistelt ja saada seeläbi suuremaks vaimult, nagu kutsus oma rahvast üles Jakob Hurt. President Rüütel lisas: "Ent pidagem meeles sedagi, et kui teie panete suuri lootusi võimalusele maailmas ringi käia, siis veel rohkem oodatakse teilt. Te olete otsekui Eesti visiitkaart - teie järgi kujundatakse arvamust meie rahvast ja maast."

Haridus- ja teadusminister Toivo Maimets kutsus koolilõpetajaid üles mitte kunagi jääma ootama paremaid aegu, vaid aitama ise kaasa nende loomisele.

Lõpetajate nimel kõnelnud Ragne Riim Rapla Vesiroosi Gümnaasiumist leidis, et edukas haridustee peitub ainult inimeses endas ja tema tahtes. Ta rõhutas, et parim, mida koolilõpetajad saavad riigile tagasi anda, on tõeliselt haritud kodanikud.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 21. juunil 2004


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee