In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President võttis vastu folkloorifestivali osavõtjad
20.06.2004


President Arnold Rüütel võttis täna Kadrioru roosiaias vastu XVII CIOFF-i Rahvusvahelise Folkloorifestivali "BALTICA 2004" osavõtjad. President Rüütel on folkloorifestivali patroon.

Vabariigi Presidendi sõnul on BALTICA festival eeskujulikuks näiteks Eesti, Läti ja Leedu kestvast kultuurilisest koostööst. "Tänavune BALTICA keskendubki kolmele omavahel põimuvale ja osaliselt üksteist hõlmavale kultuuriruumile - Euroopa, Baltimaad, soomeugrilased. Olles eurooplased, jäägem soomeugrilasteks ning ehitagem kultuurisildu nii Balti mere kallastele kui ka kaugemale Euroopasse," lausus president Rüütel.

Festivali kunstiline juht proua Ingrid Rüütel pidas märkis fakti, et Eesti folklooriliikumises on ülekaalus haritud noored ja keskealised inimesed, kes on tihti ka küllalt kõrgel sotsiaalsel positsioonil. "Pärimuskultuur on globaalse massikultuuri ja kultuurituse alternatiiv, alus uue kultuuri loomisel ja kultuurilise omapära arendamisel ka tulevikus," ütles proua Rüütel.

President ja proua Rüütel osalesid ka laupäeval BALTICA festivali I peakontserdil.

BALTICA festivalid toimuvad Rahvusvahelise Folkloorifestivalide ja Rahvakunstiorganisatsioonide Nõukogu egiidi all järgemööda Leedus, Lätis ja Eestis alates 1987. aastast. BALTICA festivalid tutvustavad ja propageerivad rahvalaule, rahvatantse ning pillimuusikat, samuti rahvarõivaid ja käsitööd nende ajaloolistes vormides. Tänavune festival on pühendatud Kristjan Toropi 70. sünniaastapäevale.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 20. juunil 2004


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee