In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

EELTEADE: Vabariigi President annab üle noore kultuuritegelase preemia
14.06.2004


President Arnold Rüütel annab kolmapäeval, 16. juunil, kell 15 Kadriorus üle tänavuse noore kultuuritegelase preemia.

Sel aastal pälvis tunnustuse Eesti-Soome Sümfooniaorkestri asutaja ja dirigent Anu Tali Eesti muusika tutvustamise eest maailmas ning erinevate rahvaste kultuuride tutvustamise eest Eestis. Samuti tõstis kultuurirahastu nõukogu esile Anu Tali tööd noorte muusikute rahvusvahelise koostöö korraldamisel.

Anu Tali on alates 1997. aastast lavale toonud kuus erinäolist kontserdisarja, nagu "Maailma muusikalised pealinnad", "Inimene","Sümfoonia","Musica Grande", "Kirg või kannatus" ja tänavune "A la Russe".

Anu Tali sai 2003. aastal auhinna Echo Classic Award Veljo Tormise sümfoonilise muusika heliplaadi eest, ettevalmistamisel on uus heliplaat Erkki-Sven Tüüri teostega. Uut hooaega alustab Eesti-Soome Sümfooniaorkester kontserditsükliga "Põhja nägu", mis tutvustab Põhjamaade kultuuri ja muusikat.

Sihtasutus Vabariigi Presidendi Kultuurirahastu noore kultuuritegelase preemia on mõeldud 35-aastasele või nooremale Eesti päritolu kultuuritegelasele, kelle kunstilised saavutused on leidnud laialdast tunnustust või kelle looming ning kunstiline tegevus on oluliselt kaasa aidanud Eesti ja tema kultuuri tutvustamisele maailmas. 50 000 krooni suurust preemiat antakse välja kord aastas ja seda rahastab kultuurirahastu nõukogu liige Toomas Luman.

NB! ajakirjanikele: Sündmust kajastada soovivatel ajakirjanikel palume eelnevalt registreeruda telefonil 6316229 või eposti aadressil kaidi.aher@vpk.ee. Ajakirjanikel palume presidendi kantselei hoonesse tulla 16. juunil kell 14.45.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 14. juunil 2004


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee