In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtus Riigikogu väliskomisjoniga
10.06.2004


President Rüütel kohtus täna Riigikogu väliskomisjoniga, et arutleda erinevatel välispoliitikaga seotud teemadel.

Väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson informeeris Vabariigi Presidenti teisipäeval Riigikogus toimunud Eesti välispoliitika arutelust. Pikemalt käsitleti kohtumisel riigi välisesindustega seotud probleeme, rääkides nende võrgu laiendamisest, mehitamisest ja finantseerimisest. Ühiselt toonitati, et aktiivse ja ühtse välissuhtluse tagamine on Eesti poliitilise ja majandusliku konkurentsivõime tagamisel esmase tähtsusega.

Vabariigi President rõhutas eraldi ka välismajanduspoliitika olulisust üldises välispoliitilises kontekstis, tuues muu hulgas välja enamat arendamist vääriva potentsiaali Eesti majandussuhetes teiste Euroopa Liidu uute liikmesriikidega. Koos sellega räägiti ka Euroopa Liidu piiriülesest koostööst, milles aitab uusi arengueeldusi luua infrastruktuuri jätkuvalt hoogne arendamine.

Kohtumisel käsitleti ka rahvusvahelisi julgeolekuprobleeme. Üksmeelselt leiti, et esmase tähtsusega julgeolekuohud on Eesti jaoks keskkonnakaitselised - tuues näiteks ühepõhjaliste tankerite ja tuumaenergeetika ohutuse teema.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 10. juunil 2004


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee