In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President külastas Ida-Virumaa ettevõtteid
08.06.2004


Vabariigi President külastab aktsiaseltsi Silmet Grupp. Ettevõtte tulevikuplaane tutvus AS Silmet Grupp juhatuse esimees Tiit VähiPresident Rüütel külastas täna Ida-Viru maakonna ettevõtteid. Hommikul külastas president Rüütel aktsiaseltsi Silmet Grupp, mida tutvustas juhatuse esimees Tiit Vähi. Vabariigi President tutvus ka Sillamäe sadama ehitusega.

Vabariigi Presidendi arvates on Sillamäel suur potentsiaal regionaalse transiidibaasina Euroopa Liidu ja idaturu vahel. "Sillamäe sadama ehitus suurendab Eesti potentsiaali transiidimaana ning võimaldab kaubavoogude teenindamist hajutada," ütles president Rüütel. Ta lisas, et Ida-Virumaa arendamisest võidaks kogu Eesti riik.

Pärastlõunal külastas president Rüütel vagunikoostetehast UVZ&AVR, mida tutvustas tegevdirektor Vadim Gvozdev ning ehitusmaterjalide tehast AS Silbet, mida tutvustas juhatuse esimees Vjatšeslav Šlõk. Vabariigi President leidis, et UVZ&AVR tehas on väga hea näide Eesti ja Venemaa koostööst ning kiitis AS Silbeti tootmisprotsessi keskkonnasõbralikkust.

Seejärel vestles president Rüütel Ida-Viru Maavalitsuse juhtkonna ja Ida-Viru Omavalitsuste Liidu juhatusega maakonna arenguvõimalustest ja probleemidest.

Vabariigi President tutvub täna veel aktsiaseltsiga Viru Keemia Grupp ning Tallinna Tehnikaülikooli Virumaa Kolledži ja Põlevkivi Instituudiga.

Vabariigi Presidenti saatsid visiidi jooksul Ida-Viru maavanema kohusetäitja Leo Raidma, asemaavanem Agu Värimäe, Sillamäe linnapea Ain Kiviorg ning Kohtla-Järve linnapea Jevgeni Solovjov.

Vabariigi President ettevõttes Viru Keemia Grupp


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 8. juunil 2004


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee