In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President sõidab ametlikule visiidile Kasahstani
31.05.2004


President Arnold Rüütel sõidab teisipäeval, 1. juunil, koos ametliku ja äridelegatsiooniga ametlikule visiidile Kasahstani Vabariiki.

Teisipäeva õhtul tutvub Eesti riigipea Astana linnaga. Kolmapäeval kohtub president Rüütel Astanas Kasahstani presidendi Nursultan Abishevich Nazarbajeviga.

Peale delegatsioonide kohtumist allkirjastatakse Eesti Vabariigi valitsuse ja Kasahstani Vabariigi valitsuse vaheline leping koostööst organiseeritud kuritegevuse, narkootikumide ja psühhotroopsete ainete ning nende analoogide ebaseadusliku levitamise, terrorismi ning muu kuritegevuse vastases võitluses ning Eesti Vabariigi valitsuse ja Kasahstani Vabariigi valitsuse vaheline kultuuri- ja humanitaaralase koostöö kokkulepe.

Kolmapäeval osaleb president Rüütel veel Eesti-Kasahstani äriseminaril, kohtub Kasahstani Senati esimehe Abõkajev Nurtayga ning külastab Euraasia Rahvusliku L. Gumiljovi nimelist Ülikooli ja Kasahstani presidendi kultuurikeskust. Kolmapäeva õhtul pakuvad president Nazarbajev ja proua Nazarbajeva piduliku õhtusöögi Vabariigi Presidendi auks.

Neljapäeval külastab Eesti riigipea Alma-Ata linna, kus ta kohtub linnapea Hrapunoviga, osaleb äriseminaril ning tutvub linnaga.

Vabariigi Presidenti saatvasse ametlikku delegatsiooni kuuluvad siseminister Margus Leivo, kultuuriminister Urmas Paet, riigisekretär Heiki Loot, Eesti Panga president Vahur Kraft, Harju maavanem Orm Valtson jt. Presidenti saadab ka 35-liikmeline äridelegatsioon, mida juhib Eesti Kaubandus-Tööstuskoja juhatuse esimees Toomas Luman.

President Rüütel saabub visiidilt tagasi Eestisse neljapäeva, 3. juuni, hilisõhtul.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 31. mail 2004


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee