In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President avas Brüsselis Eesti esinduse uue hoone
26.05.2004


President Arnold Rüütel kohtus Euroopa Komisjoni presidendi Romano ProdigaPresident Arnold Rüütel avas kolmapäeval Brüsselis renoveeritud hoone, kus asub Eesti Vabariigi alaline esindus Euroopa Liidu juures. Enne seda kohtus Eesti riigipea Euroopa Komisjoni presidendi Romano Prodiga, kes president Rüütli kutsel osales ka Eesti esinduse hoone avamisel.

"Peame oskama asetada Eesti huvid Euroopa ühishuvide konteksti ja tutvustada kindlalt meie seisukohti. Et see õnnestuks, tuleb kogu riigiaparaadil teha pidevat ja tulemuslikku kodutööd. Eesti on valmis ja suuteline pidevaks jõupingutuseks. Seda kinnitab senine töö, mida tehti möödunud kümnendi vältel ja mis on toonud meid tagasi Euroopasse," kõneles Vabariigi President esinduse hoone avamisel.

Kohtumisel Euroopa Komisjoni presidendi Romano Prodiga kõneldi Euroopa Komisjoni praeguse koosseisu ees veel seisvatest olulisematest ülesannetest, nagu Euroopa Liidu põhiseaduslik lepe ja juunikuised Euroopa Parlamendi valimised.

President Rüütel selgitas ka Eesti seisukohti seoses rahvusvähemuste temaatikaga, mida käsitleti hiljuti Euroopa Liidu ja Venemaa vahelistel kõnelustel. Romano Prodi tõdes, et rahvusvähemuste küsimusega tuleb tegeleda kõikidel Euroopa Liidu liikmesriikidel, tunnustades ühtlasi president Rüütli aktiivset rolli sellel teemal seoses Vabariigi Presidendi Rahvusvähemuste Ümarlaua tööga.

Hommikul kohtus Vabariigi President Antwerpeni provintsi kuberneri Camille Paulusega. Kohtumisel käsitleti tihedat koostööd Antwerpeni ja Tallinna sadamate vahel, samuti Eesti ja Belgia vahelist majanduskoostööd laiemalt. President Rüütel külastas ka Antwerpeni Katedraali ja Kuninglikku Kunstimuuseumi, tutvudes muuhulgas maalikunstnik Peter Paul Rubensi meisterlike töödega.

President naaseb töövisiidilt tagasi Eestisse neljapäeval.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 26. mail 2004


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee