In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President külastas Tartu Ülikooli Kliinikumi
20.05.2004


Vabariigi President külastas Tartu Ülikooli KliinikumiPresident Arnold Rüütel avas täna Tartu Ülikooli Kliinikumi 200. aastapäevale pühendatud konverentsi ning külastas Kliinikumi peahoonet.

Hommikul avas Vabariigi President Tartu Ülikooli Kliinikumi 200. aastapäeva ürituste patroonina Vanemuise Kontserdimajas konverentsi "Kliinikum ja rahvusvahelistumine" "Haiglad muutuvas ajas". Avakõnes ütles president Rüütel, et Kliinikumile kuulub juhtiv koht nii arstiabi osutamisel kui ka meedikute koolitamisel Eestis.

Samuti toonitas Eesti riigipea, et integratsiooniprotsesside kulg maailmas seab tervishoiu ette üha uusi ülesandeid. "Euroopa Liidu ühtses võrgustikus on ootuspärane kõigi liikmesriikide koostöö haiguste vastu võitlemisel, nende põhjuste uurimisel ja tervishoiualase teabe levitamisel," sõnas Vabariigi President.

Seejärel külastas president Rüütel Tartu Ülikooli Kliinikumi, tutvudes südame-veresoonkonna haiguste diagnostika, peaaju kompuuteruuringute ning magnet- ja kompuutertomograafiaga. Samuti külastas Vabariigi President traumatoloogia ning kardiokirurgia osakonda. Sihtasutuse Tartu Ülikooli Kliinikum juhatuse esimees Urmas Siigur tutvustas president Rüütlile ka kliinikumi arenguplaane seoses planeeritava uue ravikorpuse rajamisega.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 20. mail 2004


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee