In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President jätkas visiiti Šveitsis
19.05.2004


President ja proua Rüütel  tutvuvad geneetiliselt muudetud taimede uurimislaboriga Agraarökoloogia ja Maaviljeluse Föderaalses Uurimiskeskuses Zürich-ReckenholzisPresident Rüütel ja proua Ingrid Rüütel jätkasid täna ametlikku visiiti Šveitsis. Vabariigi President kohtus Eesti aukonsuli Otto Grafiga ning tutvus Zürichi kantoniga.

Hommikupoolikul külastas president Rüütel Agraarökoloogia ja Maaviljeluse Föderaalset Uurimiskeskust Zürich-Reckenholzis, mis on vanim taoline uurimiskeskus Šveitsis. Eesti riigipea huvitus eriti uurimisprojektidest, mis puudutasid mahepõllumajandust ja geneetiliselt muundatud taimi. President Rüütel leidis, et Eestil ja Šveitsil on põllumajandusliku uurimistöö osas sarnased huvid ning arvas, et selles osas peaks arendama kahepoolset koostööd.

Pärastlõunal külastas Vabariigi President kantonaalse Strickhofi keskust Lindaus, mida tutvustasid Zürichi kantoni põllumajandus-ja loodusameti juhataja Rolf Gerber ning Strickhofi juhataja Marc Kummer. President Rüütel leidis, et Eesti võiks Šveitsist eeskuju võtta keskkonnasõbraliku põllumajanduse ning kultuurmaastiku säilitamise osas.

Vabariigi President tutvub täna veel kantonaalnõuniku ja Šveitsi Piimatootjate Liidu presidendi Hansjörg Schmidi taluga Welsikon-Dinhardis ning külastab Regensbergi linna, kus ta kohtub linnapea Fritz Kilchenmanniga.

President Rüütel jõuab Eestisse tagasi täna hilisõhtul.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 19. mail 2004


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee