In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtus Costa Rica Vabariigi suursaadikuga
13.05.2004


President Rüütel võttis Kadriorus vastu Costa Rica Vabariigi suursaadiku Xinnia Luisa Guevara-Contrerase volikirjaPresident Rüütel võttis täna Kadriorus vastu Costa Rica Vabariigi suursaadiku Xinnia Luisa Guevara-Contrerase volikirja.

Vabariigi President tuletas meelde, et Eesti ja Costa Rica diplomaatilised suhted taastati 1991. aastal vahetult pärast Eesti taasiseseisvumist. "Sellele eelnenud külma sõja aastail kujunes Costa Rica Balti suveräänsuse väljapaistvaks toetajaks, kes jätkuvalt kritiseeris Balti riikide territooriumide okupeerimist Nõukogude Liidu poolt. Oleme teile selle tähelepanu ja toetuse eest tänulikud," lausus president Rüütel.

"Edukate rahvaste ajalooliste kogemuste najal teame, et ainult demokraatia tingimustes saavutatakse vabadus, inimõigused, majanduslik progress ja võidetakse vaesus. Me teame ka, et ainult vabade inimeste seas on võimalik demokraatiat rakendada," lausus suursaadik Guevara-Contreras. Suursaadik lisas, et seetõttu imetlevad nad teisi rahvusi, kes on sama ägedalt võidelnud oma vabaduse eest, nagu tegi seda Eesti rahvas iseseisvuse saavutamiseks 1991. aastal. "Seesama vabaduse ja rahumeelse kooselu soov on viinud Eesti Euroopa Liitu, näidates sellega kui üks nooremaid Euroopa riike, oma poliitilist küpsust," lausus suursaadik Guevara-Contreras.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 13. mail 2004


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee