In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President külastas Tootsi valda ja Soomaad
12.05.2004


Vabariigi President külastas Tootsi PõhikooliPresident Arnold Rüütel ja proua Ingrid Rüütel külastasid eile Tootsi valda Pärnumaal ja Soomaa Rahvusparki.

Tootsil alevis võtsid presidendipaari vastu Pärnu maavanema kohusetäitja Toomas Kivimägi ning Tootsi vallavolikogu esimees Ain Käärt ja vallavanem Kaljo Ahman.

Pärast tutvumist Tootsi spordikompleksi ja ujulaga külastas Vabariigi President Tootsi Põhikooli, kus teda tervitasid kogu koolipere nimel direktor Jüri Mets ja presidendile küllakutseks kirja saatnud IV klassi õpilane Andres Rosme. Pärast südamlikku tervituskontserti tutvustati presidendile kooli ning tehti ühispilt õpilaste-õpetajatega.

President Rüütel külastas ka Tootsi lasteaeda "Sinilill" ja algkoolihoonet. Seejärel tutvus Vabariigi President päästevestide tootmisega Betamar OÜ-s. Kohtumisel AS Tootsi Turvas juhtkonnaga tutvustas ettevõtte peadirektor Kai Mäeleht presidendile Tootsi turbatootmise ajalugu ja tänapäeva.

Soomaa Rahvuspargi külastuskeskuses tervitasid presidenti rahvuspargi direktor Meelis Suurkask ja Kõpu vallavanem Tõnu Kiviloo. President tutvus Kõrtsi-Tõramaa talus käsitööaidaga ning käis Ingatsi matkarajal Kuresoo rabas.

Seejärel külastas Vabariigi President koos abikaasaga kunstnik Johann Köleri talumuuseumi Lubjassaarel. Presidenti olid tulnud tervitama Vastemõisa valla rahvas ja Köhlerite suguvõsa. Üheskoos arutati kohaliku elu edendamise võimalusi ning istutati taluõuele tammepuu.

President käis Ingatsi matkarajal Kuresoo rabas Vabariigi President külastas koos abikaasaga kunstnik Johann Köleri talumuuseumi Lubjassaarel ning istutas taluõuele tammepuu


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 12. mail 2004


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee