In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President õnnitles emasid
09.05.2004


President ja proua Ingrid Rüütel pakkusid Kadriorus suurperede emadele pealelõunakohviPresident Arnold Rüütel tervitas tänase emadepäeva puhul Eestimaa emasid Estonia kontserdisaalis.

Vabariigi President ütles oma pöördumises emade poole: "Armastust ja hoolt jagades vormite te mitte ainult inimest, vaid ka kodanikku ja seeläbi tervet ühiskonda. Kes teaks paremini kui teie, missugune tähendus on seejuures abikaasa toetusel, aga ka tegusal riiklikul poliitikal ja ühiskonnas levinud hoiakutel. Just teie käest peaksime küsima, missugust tulu saab riik, kus väärtustatakse ema ja perekonda."

Riigipea tänas emasid hingesuuruse, elurõõmu ja armastuse eest ning kutsus kõiki kaasmaalasi hoidma oma perekonda ja mitte säästma jõudu, et muuta oma kodu veelgi hubasemaks. Vabariigi President nentis, et oleme õnnelik rahvas, kui eestlane võib Euroopas olla uhke oma isamaa, emakeele ja kodu üle.

President ja proua Ingrid Rüütel pakuvad täna Kadriorus suurperede emadele pealelõunakohvi. Kohtumine jäädvustatakse ühispildile.

Eile osalesid president ja proua Ingrid Rüütel ka Pelgulinna Sünnitusmaja emadepäeva heategevuskontserdil.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 9. mail 2004


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee