In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President võttis vastu "Saksa Meditsiini Nädalakirja" erinumbri
06.05.2004


Vasakult: dr. Martin Middeke, president Arnold Rüütel, Saksa Liitvabariigi suursaadik Jürgen DrögePresident Rüütel kohtus täna Kadriorus "Saksa Meditsiini Nädalakirja" (DMW) peatoimetaja dr. Martin Middekega. Peatoimetaja andis Vabariigi Presidendile üle ajakirja äsja ilmunud erinumbri, mis on pühendatud Balti riikidele, sealhulgas ka Tartu Ülikooli Kliinikumi 200. aastapäevale.

Vabariigi Presidendi sõnul on erinumbri väljaandmine ühelt poolt suur tunnustus Tartu Ülikooli Kliinikumile, teisalt kogu Eestile ning kõigile neile, kes on kaasa aidanud siinse arstiteaduse arengule ja terviseedendamisele. President Rüütel avaldas lootust, et nüüd, kui Eesti on ühinenud Euroopa Liiduga, on Eesti ja Saksamaa vaheliseks koostööks meditsiinivaldkonnas veelgi paremad eeldused.

Saksa Liitvabariigi suursaadik Jürgen Dröge edastas Saksa tervishoiu- ja sotsiaalministri Ulla Schmidti õnnitluse Tartu Ülikooli Kliinikumi 200. aastapäeva puhul. Minister Schmidti sõnul on Eestil põhjust seda juubelit uhkustundega tähistada, sest kliinikum ei ole lihtsalt tavaline haridusasutus teiste samasuguste seas, vaid osa ülikoolist, mis on algusest peale endas kandnud Euroopa ideed.

SA Tartu Ülikooli Kliinikumi juhatuse esimees Urmas Siigur rõhutas, et kogu Eesti meditsiini areng on olnud seotud Tartu Ülikooli Kliinikumiga, mis omakorda on üles ehitatud parimate saksa põhimõtete järgi. Ta avaldas lootust, et Saksamaa ja Eesti meditsiinialane koostöö jätkub tulevikuski edukalt.

"Saksa Meditsiini Nädalakiri" (Deutsche Medizinische Wochenschrift, DMW), mis ilmub 1874. aastast, on suurim ja vanim saksakeelne meditsiiniajakiri Euroopas.

Lisanumbrid ilmuvad ajakirja vahel kaks korda aastas ja on tavaliselt pühendatud mõnele haigusele või probleemile. Selline suunitlus, nagu on äsja ilmunud erinumbril, on ajakirja traditsiooniderohkes ajaloos esmakordne.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 6. mail 2004


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee