In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtus Reykjaviki linnapeaga ja külastas Islandi parlamenti
04.05.2004


President Arnold Rüütel teeb sissekande Höfdi maja külalisteraamatusse, mis algab 1986 Reagani ja Gorbatsovi kohtumisegaPresident Rüütel kohtus Islandil riigivisiidil viibides Reykjaviki linnapea Thorolfur Arnason'iga. Kohtumine toimus Höfdi majas, kus on toimunud kaks ajaloolist sündmust - 1986. aastal president Ronald Reagani ja peasekretär Mihhail Gorbatšovi tippkohumine ning 1991. aastal Islandi ja Balti riikide välisministrite kohtumine, millel Island tunnustas esimese riigina Eesti, Läti ja Leedu iseseisvust.

Vabariigi President külastas ka Islandi parlamenti (Althingi), kus kohtus parlamendi esimehe Halldur Blöndal'iga ning tutvus ka parlamendi täiskogu tööga. Seejärel kohtus president Rüütel Althingi kalandus-, sotsiaal- ja väliskomisjoni liikmetega. Kohtumisel arutati mitmeid küsimusi. Keskkonnaminister Villu Reiljan tutvustas Eesti seisukohti kalanduspoliitika ja meretranspordi ohutuse valdkonnas, majandus- ja kommunikatsiooniminister Meelis Atonen rääkis Eesti energiaturu avamisest.

Õhtul andis Eesti riigipea ja proua Ingid Rüütli auks piduliku õhtusöögi Islandi president Olafur Ragnar Grimsson koos abikaasa Dorrit Moussaieff'iga.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 4. mail 2004


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee