In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President alustas riigivisiiti Islandil
04.05.2004


Presidendipaarid vastuvõtutseremoonial hümne kuulamasPresident Rüütel alustas riigivisiiti Islandi Vabariiki, kohtudes Islandi presidendi Olafur Ragnar Grimssoniga.

Kohtumisel õnnitles Islandi riigipea Eestit NATO ja Euroopa Liidu liikmeks saamise puhul. Eesti riigipea tänas Islandit kogu maailmale eeskuju andva toetuse eest Eesti ja teiste Balti riikide taasiseseisvumisel ning ka sellele järgnenud aastatel. Ühiselt tõdeti, et väikeriigid suudavad tihedat koostööd tehes oluliselt mõjutada maailmapoliitikat. Riigipead arutasid ka Eesti ja Islandi edaspidiseid koostöövõimalusi nii kahepoolsel tasandil kui rahvusvaheliste organisatsioonide raames.

President Rüütel andis kohtumisel Islandi presidendile üle Valgetähe risti keti. President Grimsson andis Eesti riigipeale üle Islandi Vabariigi Hauka ordeni. Seejärel andsid presidendid ühise pressikonverentsi.

Järgnes seminar "Pangandus globaliseerumise ajastul: Põhjamaade-Balti dimensioon", millel esinesid pikema ettekandega Põhjamaade Investeerimispanga (NIB) president Jon Sigurdsson ja Eesti Panga asepresident Andres Sutt.

Oma Islandi kolleegidega kohtusid ka Eesti ametliku delegatsiooni liikmed: majandus- ja kommunikatsiooniminister Meelis Atonen, keskkonnaminister Villu Reiljan, kultuuriminister Urmas Paet ja riigisekretär Heiki Loot.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 4. mail 2004


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee