In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtus Euroopa Rahvapartei fraktsiooni esimehega
25.04.2004


Vasakult: Euroopa Rahvapartei fraktsiooni esimehe Hans-Gert Poettering, tõlk Rein Kivi, president Arnold RüütelPresident Arnold Rüütel kohtus täna Kadriorus Euroopa Rahvapartei fraktsiooni esimehe Hans-Gert Poetteringiga.

Poettering tutvustas Vabariigi Presidendile täna tehtud avaldust, milles ta toonitas, et Euroopa Liidu ja Venemaa ühisdeklaratsioon ei tohi viia selleni, et Venemaa võiks mõjutada arenguid Eestis ja Lätis ning selle läbi Euroopa Liidus.

President Rüütel oli Hans-Gert Poetteringiga samal seisukohal, et Euroopa Liidu ja Venemaa vahelise partnerlus- ja koostööleppe ühisdeklaratsiooni tegemine ilma ühinevate riikide nõusolekuta ei ole kohane.

Vabariigi Presidendi sõnul peab Euroopa Liidu ja Venemaa partnerlus-ja koostöölepe laienema uutele liitujatele tingimusteta. President Rüütel märkis, et kolmandate riikide, antud juhul Venemaa, survel uute liikmesriikide suhtes kohustusi võtva ühisdeklaratsiooni tegemine on põhjendamatu. Sellisele survele järele andmine oleks kahetsusväärne ja näitaks Euroopa Liiduga ühinevate rahvusriikide huvidega mitte arvestamist, leidis Vabariigi President.

Hans-Gert Poettering on Euroopa Parlamendi suurima rühmituse - Euroopa Rahvapartei fraktsiooni esimees.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 25. aprillil 2004


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee