In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President tervitas Itaalia presidenti
20.04.2004


Eestisse saabusid täna riigivisiidile Itaalia Vabariigi president Carlo Azeglio Ciampi ja proua Franca Pilla Ciampi, keda tervitasid Kadriorus Eesti Vabariigi president ja proua Ingrid Rüütel.

Presidendilossi ees toimunud ametlikul vastuvõtutseremoonial kõlasid Itaalia ja Eesti riigihümn. Üles oli rivistatud auvahtkond. Presidente tervitasid Eesti ja Itaalia kõrged riigiametnikud, delegatsioonide liikmed. Vastuvõtutseremoonialt suundusid presidendid kohtumisele, kus vahetati ka kingitusi ja ordeneid. Itaalia riigipea andis Vabariigi Presidendile üle Itaalia Vabariigi Teeneteordeni Suure Risti keti, Eesti riigipea Itaalia presidendile Maarjamaa Risti keti.

Järgnes presidentide juhitud kahe riigi ametlike delegatsioonide kohtumine, kus oli kõne all Eesti ja Itaalia koostöö nii bilateraalselt kui ka Euroopa Liidu raames. Mõlemad presidendid rõhutasid kultuurikontaktide olulisust, kuna need lähendavad inimesi nende igapäevaelus kõige enam, ning avaldasid lootust, et Eesti ja Itaalia suhted tihenevad üha enam ka teistes valdkondades. Itaalia Vabariigi president kinnitas, et näeks heameelega Itaaliast Eestisse tehtavate otseinvesteeringute suurenemist ja riikidevahelise majanduskoostöö laienemist.

President Ciampi rõhutas Euroopa Liidu põhiseadusliku leppe võimalikult peatse vastuvõtmise tähtsust ning nentis, et see oleks märk kodanikele, et liit kavatseb võtta suuna uuele ühtsusele ja ühtsustahtele.

Vabariigi President avaldas heameelt, et Itaalia president lubas toetada Euroopa Liidu Piirivalveagentuuri loomist Eestisse ning tänas Itaaliat toetuse eest Eesti ühinemisele NATO ja Euroopa Liiduga.

Pärast kohtumist Kadriorus sõitsid presidendid Rüütelkonna hoonesse, kus avasid näituse "Itaalia keraamika kuldsed sajandid".

Täna õhtul annavad Vabariigi President ja proua Ingrid Rüütel piduliku õhtusöögi Itaalia presidendi ja proua Franca Pilla Ciampi auks.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 20. aprillil 2004


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee