In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President nimetas ametisse regionaalministri
13.04.2004


President Arnold Rüütel kirjutas täna Kadriorus alla otsusele muudatuse tegemise kohta Vabariigi Valitsuse koosseisus, millega vabastas Jaan Õunapuu ministri ametist ning nimetas ta regionaalministriks.

Vabariigi Presidendil oli ka regionaalminister Jaan Õunapuuga kohtumine, millel arutati erinevaid kohalike omavalitsuste probleeme, sealhulgas eelarveküsimusi ja suutlikkust Euroopa Liidu rahaliste vahendite administreerimisel. Ühiselt leiti, et pärast Eesti liitumist Euroopa Liiduga on nii kohalikud omavalitsused kui maavalitsused mitmete teemade osas uues olukorras.

Eraldi olid kõne all kohalike omavalitsuste ühinemistega seonduvad probleemid. President Rüütel rõhutas, et inimesed ei tohi omavalitsustasandil toimuvate ühinemiste tõttu kannatajaks jääda, kindlasti peab arvestama Eesti Vabariigi põhiseadust ja Euroopa kohaliku omavalitsuse hartat. "Kuna omavalitsused on inimestega vahetus ja tihedas kontaktis, ei tohi ühinemisotsuste tegemisel ülemäära kiirustada, vaid lähtuda tuleb eelkõige valla- ja linnakodanike huvidest," sõnas Vabariigi President.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 13. aprillil 2004


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee