In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President esines Ungaris NATO konverentsil
06.04.2004


President Arnold Rüütel külastas täna Ungari Vabariigis toimuva visiidi raames Budapesti lähedal Gödöllös asuvat Püha Istvani Ülikooli. Seal korraldataval NATO keskkonnakaitse ja katastroofitõrje teaduskonverentsil toimus president Rüütli ülikooli audoktoriks inaugureerimise tseremoonia.

Vabariigi President keskendus pikemas ettekandes nii oma teadustööga seotud teemadele kui ka NATO ja kaasaja julgeolekuriskidega seotud küsimustele. Teadlasena rõhutas president Rüütel riigikaitsega seotud teadustöö tähtsust ning rahvusvahelise laiaulatusliku koostöö asendamatut rolli maailma ohuallikate seirel ja kõrvaldamisel. "Globaliseerumine tähendab muuhulgas sedagi, et julgeolek sisaldab järjest laienevat küsimusteringi. Nõnda on võimalik, et ka NATO raames peame uue vaatenurga alt käsitlema edaspidi teemasid, mis seni püsisid eelkõige looduskaitse, tervishoiu või põllumajanduse sfääris," märkis Eesti riigipea.

Pärastlõunal kohtus president Rüütel Ungari Parlamendi esinaise Katalin Sziliga, keskendudes arutelus Euroopa Liidu ja NATO laienemisele ning rahvusparlamentide olulisele rollile ja koostöövajadusele uuenevas Euroopas.

Täna õhtul annab Vabariigi Presidendi ja proua Ingrid Rüütli auks piduliku õhtusöögi Ungari Vabariigi president Ferenc Madl. President Rüütel saabub visiidilt tagasi Eestisse homme.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 6. aprillil 2004


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee