In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President külastas Viru pataljoni
31.03.2004


Vabariigi President ja kaitseväe juhataja viitseadmiral Tarmo KõutsPresident Rüütel külastas täna jalaväe väljaõppekeskust Viru üksik-jalaväe pataljoni. Vabariigi Presidendi võtsid vastu kaitseväe juhataja viitseadmiral Tarmo Kõuts, Ida-Viru maavanema kohusetäitja Leo Raidma, Eesti Põlevkivi juhatuse esimees Mati Jostov ja Viru pataljoni ülem kolonelleitnant Jüri Järvelainen.

Ida-Viru maavanema kohusetäitja andis ülevaate maakonnast ja koostööst kaitseväe üksustega. Maaväe ülema kohusetäitja kolonelleitnant Peeter Hoppe andis lühiülevaate kaitsejõudude harjutusväljade olukorrast ja arengukavast.

Vabariigi President tutvus Sirgala harjutusvälja plaaniga ning jälgis tankitõrjemeeskonna lahinglaskmist. Lahinglaskmisel demonstreeriti 90 mm tankitõrjesuurtükke ja tankitõrjegranaadiheitjaid Carl Gustav.

President Rüütel avaldas heameelt hea koostöö üle Viru pataljoni, kohaliku omavalitsuse, maavalitsuse ja Eesti Põlevkivi vahel. Vabariigi President leidis, et Sirgala harjutusvälja arendamine koostöös Eesti Põlevkivi ja Ida-Viru maavalitsusega on kindlasti perspektiivikas ning kasulik ka maakonnale.

President Rüütli sõnul on positiivne, et Sirgala harjutusväli paikneb Viru pataljoni lähedal, sest see võimaldab efektiivselt viia läbi erinevaid taktikaharjutusi ja lahinglaskmisi.

Vabariigi President kavatseb külastada sel aastal ka teisi väeüksusi.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 31. märtsil 2004


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee