In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtus Eesti Kirikute Nõukogu esindajatega
30.03.2004


President Arnold Rüütel kohtus Kadriorus Eesti Kirikute Nõukogu liikmeskirikute juhtidegaPresident Arnold Rüütel kohtus täna Kadriorus Eesti Kirikute Nõukogu liikmeskirikute juhtidega. Kohtumisel arutati erinevaid probleeme, millega tegelevad nii riik kui kirikud ning mille osas võiks seetõttu leida senisest enam koostöövõimalusi.

Kohtumine keskendus Eesti ühiskonna väärtushinnangutele. Leiti, et kirikud ja riik peaksid tegema tugevamat koostööd alkoholismi ja meelemürkide leviku vastu võitlemisel. Pikemalt kõneldi abielu ja perekonna suurema väärtustamise vajadusest, sest lagunenud perekonnad on kasvupinnas laste edasijõudmatusele koolis ja erinevatele sotsiaalsetele probleemidele.

Vabariigi Presidendi arvates oleks erinevate religioonide ja eetika õpetamine koolis kasulik, sest see tõstaks Eesti noorte üldist silmaringi ning aitaks kaasa jätkusuutlike väärtushinnangute levikule.

President Rüütel tunnustas Eesti Kirikute Nõukogu ja selle liikmeskirikute suurt rolli ühiskonnas. Kirikute Nõukogu president, piiskop Einar Soone sõnas, et kirikute ja riigi koostöös on saavutatud tänuväärselt palju näiteks kirikuhoonete renoveerimisel, kontserdielu elavdamisel ja kriminaalpreventsiooni vallas ent kindlasti on veel palju ühishuvisid nii üleriiklikul kui kohaliku võimu tasandil.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 30. märtsil 2004


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee