In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President andis Scoutspataljonile üle lipu
29.03.2004


Arnold Rüütel osales Paldiskis toimunud tseremoonial, kus andis Scoutspataljonile üle lipuPresident Arnold Rüütel osales täna Paldiskis toimunud tseremoonial, kus andis Scoutspataljonile üle lipu. Täna möödub ühtlasi kolm aastat Scoutspataljoni taasasutamisest.

Vabariigi President tõi oma kõnes esile pataljoni rolli isikkoosseisu ettevalmistamisel rahutagamisoperatsioonidel osalemiseks ning motiveeritud ja professionaalsete kaitseväelaste väljaõpetamisel.

"Scoutspataljoni taasasutamise kolmandal aastapäeval on täitumas Eesti üks välispoliitilistest prioriteetidest, milleks on liitumine NATO-ga. NATO liikmelisus annab meile uue julgeolekugarantii, kuid samas peab Eesti ühena alliansi liikmetest olema oma liitlastele võrdväärseks partneriks. Siin on väga oluline roll ka Scoutspataljonil," lausus president Rüütel.

Scoutspataljoni lipu kinkis Eesti Skautide Ühing. Lipu õnnistas kaitseväe peakaplan kolonel Tõnis Nõmmik. Kaitseminister Margus Hanson luges ette lipu annetamise tunnistuse.

Vabadussõja käigus kinkisid skaudid Scoutspataljoni eelkäijale - Scoutsrügemendile väeosa lipu. Lipu ühel küljel on kujutatud skautluse kaitsepühak Püha Jüri valge hobuse seljas lohet tapmas ning lipuvarda otsa kujundamisel on kasutatud skautluse sümbolit liiliat. Kuna taasasutatud Scoutspataljonil väeosalipp puudus, kinkis Eesti Skautide Ühing väeosale uue lipu, mis on sarnane ajaloolise Scoutsrügemendi lipuga.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 29. märtsil 2004


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee