In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtus Jaapani äridelegatsiooniga
16.03.2004


President Arnold Rüütel kohtus täna Eestit külastava Jaapani äriliidu Keidanren delegatsiooniga, mida juhib äriliidu Euroopa komitee kaasesimees Hajime Sasaki. Delegatsiooni kuuluvad esindajad mitmest Jaapani suurfirmast, nagu Mitsubishi, All Nippon Airways, Japan Airlines, Sumitomo Chemical, NEC Corporation, Toshiba jne.

Vabariigi President rõhutas kohtumisel, et Eesti-Jaapani majandussuhted on viimastel aastatel kiirelt arenenud ning Euroopa Liidu liikmesriigina avarduvad koostöövõimalused veelgi. Eesti on huvitatud koostööst nii Jaapani investeeringute saamiseks kui ka meiepoolse ekspordi suurendamiseks Jaapanisse. President Rüütel märkis, et Jaapanile võiks huvi pakkuda Eesti edusammud tehnoloogiasektoris, samas aga ka Eesti looduse väärtused turismi arendamisel; erinevaid arenguvõimalusi toetaks Eesti hea infrastruktuur, soodne asukoht transiitmaana ja inimeste kõrge haridustase.

Hajime Sasaki ütles, et pragune külaskäik Eestisse on Jaapani äriliidul juba kolmas. Ta mainis ka, et positiivse mulje on jätnud näiteks Eesti e-valitsus ja tugev turismipotentsiaal ning avaldas lootust, et visiidi käigus kogutud info abil saavad kahe maa vahelised majandussuhted lähitulevikus oluliselt tiheneda.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 16. märtsil 2004


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee