In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kuulutas välja Euroopa Parlamendi valimised
12.03.2004


Vabariigi President kuulutas välja Euroopa Parlamendi valimisedPresident Rüütel kirjutas täna Kadriorus alla otsusele kuulutada välja Euroopa Parlamendi valimised 13. juunil 2004. Riigipea tegi valimiste väljakuulutamise puhul järgneva avalduse:

"Kirjutasin täna alla otsuse Euroopa Parlamendi valimiste väljakuulutamise kohta 13. juunil sellel aastal.

Esimest korda avaneb Eestil võimalus läbi demokraatliku otsustusmehhanismi otseselt mõjutada Euroopa tulevikku - ning selle kaudu ka Eesti tulevikku. Olles täna astumas üle Euroopa Liidu lävepaku, peame küsima: kas meie tahe on jätkuvalt tugev, et võtta uusi kohustusi ja kanda vastutust maailmajao tuleviku kujundamise eest? Millise sõnumi toob Eesti Euroopasse ning kes on meie sõnumikandjad? Nendele küsimustele anname vastuse ka Euroopa Parlamendi saadikute valimisega.

Eelseisvate valimiste tähtsust ei tohi alahinnata. Kuigi Euroopa Parlamendis moodustatakse parlamendirühmad maailmavaatelisel alusel, mitte riikide järgi, saavad meie saadikud oluliseks Eesti visiitkaardiks. Usun, et Eestist valitakse Euroopa tulevikku kujundama väärikad esindajad, kellel jätkub teadmisi, tahet ja läbilöögivõimet Euroopa ühiseid väärtusi hoides oma seisukohti kaitsta. Usun, et valitud saadikud arvestavad rahva käest saadud mandaadiga ning suudavad hoida oma valijatega tihedat sidet.

Kutsun kõiki kaaskodanikke üles julgelt tõstatama Euroopa Parlamendi valimiste eel nii Eestile kui ka Euroopale olulisi küsimusi. Kutsun teid läbimõeldud otsuse tegemiseks põhjalikult analüüsima saadikukandidaatide esitatavaid seisukohti ning valimistel aktiivselt osalema."


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 12. märtsil 2004


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee