In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtus NATO peasekretäriga
11.03.2004


President Arnold Rüütel kohtus Kadriorus NATO peasekretäri Jaap de Hoop Scheffer'igaPresident Arnold Rüütel kohtus täna Kadriorus NATO peasekretäri Jaap de Hoop Scheffer'iga, kes viibib Eestis tutvumisvisiidil.

Kohtumisel kõneldi NATO peatsest laienemisest ning avaldati mõlemapoolset rahulolu senise koostöö üle. President Rüütel tänas peasekretäri ja tema kaudu kõiki NATO liikmesriike laienemiseelse ratifitseerimisprotsessi kiire läbiviimise eest. Samuti teatas Eesti riigipea, et kuulutas täna välja 10. märtsil Riigikogus vastu võetud Põhja-Atlandi lepinguga ühinemise seaduse.

Peasekretär Scheffer rõhutas, et NATO on eelkõige väärtuste liit, ning valmis kaitsma neid väärtusi nii oma liikmesriikide territooriumil kui vajadusel ka kaugemal. Samuti avaldas peasekretär lootust, et Eesti suudab ka edaspidi säilitada kaitsekulutused kahe protsendi tasemel sisemajanduse kogutoodangust.

President Arnold Rüütel kohtus Kadriorus NATO peasekretäri Jaap de Hoop Scheffer'igaJutuajamisel puudutati ka territoriaalkaitse tulevikku Eestis peale NATOga liitumist. Leiti, et Eesti on valmis täitma oma kohustusi NATO raames, mis puudutavad eelkõige kiirelt ümberpaigutatavate jõudude arendamist. Nii president Rüütli kui peasekretär Schefferi sõnul on aga sellele tööle väärtuslikuks täienduseks territoriaalkaitse arendamine, mis Kaitseliitu näiteks tuues, aitab säilitada ja kasvatada rahva kaitsetahet ning alal hoida Eesti ajaloolisi traditsioone.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 11. märtsil 2004


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee