In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President avas Aegviidus suusamatka
28.02.2004


President Rüütel avas Aegviidus Presidendi suusamatkaPresident Rüütel avas täna Aegviidus "Presidendi suusamatka", mis kulgeb 10-kilomeetrisel Aegviidu-Nelijärve-Jäneda suusarajal.

Matka avamisel rõhutas Vabariigi President rahvaspordi olulisust. President Rüütel nentis, et puhkepäevadel loodusesse minek on alati olnud Eesti peredele omane ning rõhutas, et vabas õhus sportimine mõjub hästi nii kehale kui vaimule.

Pärast suusamatka avamist Aegviidu raudteejaama juures siirdus president Rüütel Jänedale. Seal osales Vabariigi President kunstnik Aili Vindi näituse avamisel, kohtus Jäneda Põllutöökooli ajalootoimkonnaga ning viibis piirkonna tulevikunägemuste esitlemisel.

"Presidendi suusamatk" on korraldatud Järvamaal asuva Jäneda ning Harjumaal asuva Aegviidu kohalike aktivistide ja omavalitsuste koostöös ning kannab oma nime kahe Jänedaga seotud presidendi auks. President Päts osales aktiivselt Jäneda põllutöökooli loomisel, president Rüütel õppis selles koolis ning tegeles ka aktiivselt spordiga.

"Presidendi suusamatk" kujuneb traditsiooniks ning jääb toimuma iga aasta esimesel laupäeval peale Vabariigi aastapäeva.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 28. veebruaril 2004


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee