In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President andis üle riiklikud teenetemärgid
23.02.2004


President Arnold Rüütel andis täna keskpäeval Kadrioru Kunstimuuseumis toimunud pidulikul tseremoonial "Eesti tänab" üle riiklikud teenetemärgid silmapaistvatele riigitegelastele, haridus-, kultuuri- ja majandusinimestele.

Eesti Euroopa Liiduga liitumise toetamise eest sai Iirimaa Euroopa asjade riigiminister Dick Roche Eesti Vabariigi 86. aastapäeva puhul Maarjamaa Risti I klassi ordeni. Rootsi Kuningriigi kaitseväe juhataja kindral Johan Ivari Hederstedt sai Kotkaristi I klassi ordeni. Ühiskonnategelane Ülo Nugis võttis presidendilt vastu Riigivapi II klassi ordeni.

Vabariigi President lausus oma kõnes: "Ühiskonna elujõulisus lähtub üksikisikutest. Riigi eluline huvi on, et võimalikult paljud inimesed leiaks õnne isiklikus elus ning et ka igapäevane töö tähendaks eneseteostust. Riik ei tohi silmist lasta eesmärki, et iga inimene peaks saama oma kodukandis pidada eeldustele vastavat ametit."

President Rüütel tänas kõiki ordenikavalere pühendumuse eest ning selle eest, et nad on leidnud oma kutsumuse ning seda visalt ja vapralt järginud. "Tänu teile ja teie tööle on saanud paremaks kogu Eesti," lausus Vabariigi President.

Autasustatute nimel kõneles lasteneuroloog ja arstiteadlane Tiina Talvik, kelle töö pälvis tunnustamist Eesti Punase Risti I klassi ordeniga.

Ühtekokku andis riigipea täna riikliku teenemärgi kätte ligi 180-le inimesele. Presidendi palvel annavad iseseisvuspäeva puhul maakondades teenetemärke kätte maavanemad ja välisriikides Eesti suursaadikud.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 23. veebruaril 2004


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee