In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtus Tšiili Vabariigi suursaadikuga
19.02.2004


President Rüütel võttis vastu Tšiili Vabariigi suursaadiku Ignacio Gonzales Serrano volikirjaPresident Rüütel võttis täna Kadriorus vastu Tšiili Vabariigi suursaadiku Ignacio Gonzales Serrano volikirja.

Vabariigi President nentis, et Eesti ja Tšiili kahepoolsed suhted ning mitmepoolne koostöö väärivad edasist arendamist. Ta lisas, et Eestil on kavas oma kontakte Lõuna-Ameerika riikidega tihendada Ameerika Riikide Organisatsiooni kaudu, mille vaatlejaks Eesti on saanud.

Suursaadik Ignacio Gonzales Serrano leidis, et kindlasti tuleks edendada kahe riigi vahelisi majandussuhteid, sest Eesti võiks olla Tšiili ärimeestele väravaks Balti riikidesse ning Tšiili omakorda Eesti ärimeestele väravaks Lõuna-Ameerika riikidesse.

President Rüütli sõnul on Eesti huvitatud vastastikusest kaubavahetuse arendamisest, mille üheks eelduseks on lepingulise baasi väljatöötamine. Samuti oleks Vabariigi Presidendi arvates Eestil ja Tšiilil kui tugevate kultuuritraditsioonidega riikidel kindlasti teineteisele ka palju huvitavat pakkuda kultuuri vallas.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 19. veebruaril 2004


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee