In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President osales rahvusvahelise julgeolekupoliitika-teemalise konverentsi lõpetamisel
13.02.2004


President Rüütel osales täna Eesti Välispoliitika Instituudi ja Marshalli Keskuse poolt korraldatud rahvusvahelisel konverentsi "Kahekordne laienemine ja Balti riigid: Julgeoleku poliitika tähendus" lõpetamisel ning kohtus George C. Marshalli keskuse juhtkonnaga.

Vabariigi Presidendi sõnul on oluline erinevus, kas selline konverents leiab aset Brüsselis, Berliinis või Tallinnas, ning lisas, et veel kümme aastat tagasi valitsenud rahvusvahelises olukorras oleks sellise ürituse läbiviimine Tallinnas olnud mõeldamatu.

"Eestist on saamas kahekordse laienemise piiririik. See on uus väljakutse ja vastutus nii Eestile, teistele Balti riikidele kui ka NATO-le tervikuna. Väga oluline on sellist vastutust üheskoos tunnetada ja jagada. Seetõttu soovin, et võiksime ka tulevikus koos teiega koguneda just siinsamas Tallinnas, et arutada julgeolekupoliitilist olukorda regioonis ja maailmas tervikuna," sõnas president Rüütel konverentsi lõpetamisel.

George C. Marshalli Euroopa Julgeoleku-uuringute Keskus on institutsioon, mille eesmärgiks on Ameerika, Euroopa ja Euraasia riikide rahvaste vahelise dialoogi ja parema üksteisemõistmise loomine läbi õpingute ning uurimistegevuse. 1993. aastal omistati keskusele legendaarse George C. Marshalli nimi, et jätkata tema missiooni kaitsehariduse arendamisel ning visioonide elluviimisel.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 13. veebruaril 2004


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee