In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kuulutas välja Eesti lipu aasta
02.02.2004


President Arnold Rüütel kuulutas täna Tartus välja Eesti lipu aasta. Sõnavõttudega esinesid ka Riigikogu esimees Ene Ergma ja peaminister Juhan Parts.

Vabariigi President lausus oma kõnes, et sinimustvalge all võideldes on sündinud meie riiklik iseseisvus ja nendesamade värvide all laulsime oma riikliku sõltumatuse jälle tagasi.

President Rüütli sõnul on eriti kohane 2004. aastat tähistada kui Eesti lipu aastat, kuna Eestist saab alates maikuust Euroopa Liidu liikmesriik. "Meie sinimustvalge värvikolmik hakkab selles rahvusvahelises ühenduses kandma ja sümboliseerima meie rahvuslikku väärikust. Nii meie enda kui muu Euroopa jaoks," lausus Vabariigi President oma tänases pöördumises.

Eesti lipu aasta väljakuulutamisega alustati Tartu rahulepingu 84. aastapäeva tähistamist. Käesoleval aastal möödub 120 aastat sini-must-valge lipu õnnistamisest Otepääl.

President Rüütel peab kõne ka Tartu rahulepingu 84. aastapäevale pühendatud kontserdil, mis toimub täna õhtul Tallinnas, Estonia kontserdisaalis.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 2. veebruaril 2004


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee