In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President lõpetas riigivisiidi Küprosele
10.01.2004


President Rüütel lõpetas täna riigivisiidi Küprose Vabariiki. Enne lahkumist Küprose pealinnast Nikosiast kohtus Eesti riigipea veel Küprose Vabariigi presidendi Tassos Papadopoulos'ega.

Larnaca lennujaamas toimunud pressikonverentsil ütles president Rüütel, et riigivisiit oli vajalik, edukas ja meeldiv. "Võimalusi Eesti ja Küprose vaheliste suhete tihendamiseks on väga laial skaalal - alates majandusest kuni kultuuri ja hariduse teemadeni. Riigivisiidiga on vastastikused kontaktid viidud uuele tasandile. Kindlasti aitab ka kahe riigi saamine Euroopa Liidu liikmeks kaasa meievaheliste suhete kiirele edasiarenemisele kõige lähemas tulevikus. Kuigi Eestit ja Küprost lahutab mitu tuhat kilomeetrit, on meil palju teineteisele pakkuda," sõnas president Rüütel.

Vabariigi Presidendil ning teda riigivisiidil saatnud ministritel, kaitseväe juhatajal ja teistel ametliku delegatsiooni liikmetel oli visiidi käigus suur hulk kohtumisi oma Küprose kolleegidega. Eesti riigipea visiiti ümbritses elav huvi Küprose ajakirjanduse poolt. Küprose ettevõtjate aktiivset huvi Eestiga majandussuhete arendamise vastu kogesid ka äridelegatsiooni liikmed.

Eesti ja Küpros on teinud tihedalt koostööd Euroopa Liidu liitumisläbirääkimiste raames kui Luksemburgi grupi liikmed. Kahepoolsete kõrgetasemeliste visiitide vahetamine täidab vastastikuse koostöö arendamise sihte ning aitab kaasa riikide lähenemisele. Head suhted Küprosega on Eesti jaoks ühtlasi osa eesmärgist tugevdada kahepoolseid suhteid Euroopa Liidu Vahemere-äärsete liikmesriikidega vastastikuse sujuva koostöö kindlustamiseks.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 10. jaanuaril 2004


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee