In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President on riigivisiidil Küprosel
08.01.2004


President Rüütel kohtus täna Küprose Vabariigi presidendi Tassos Papadopoulos'ega. Kohtumisel väljendasid riigipead huvi kahe riigi vaheliste suhete tihendamise vastu erinevates valdkondades. Ühtlasi leiti, et Eestil ja Küprosel on väga olulised ühishuvid Euroopa Liitu astumisel, mis on selgelt juba ka väljendunud valitsustevahelise konverentsi raames.

President Rüütel rõhutas, et kõigil Euroopa Liidu liikmesriikidel peavad olema võrdsed võimalused oma seisukohtade väljendamiseks ning esindatus kõigis Euroopa Liitu juhtivates institutsioonides. President Papadopoulos sõnas, et erinevate probleemide lahendamiseks vajaliku hea tahte olemasolu on oluline nii siseriiklikul kui ka rahvusvahelisel tasandil.

Küprose riigipea rääkis Eesti delegatsioonile saart kaheks osaks jagava kreeka ja türgi kogukonna vahelisest konfliktist ning ütles, et Küprose Vabariigi juhtkond on huvitatud läbirääkimiste jätkumisest ÜRO peasekretäri Kofi Annani poolt pakutud rahuplaani baasil.

Ministrid Margus Leivo, Meelis Atonen ja Urmas Paet tutvustasid kogemusi, mida Eesti saaks vastavates valdkondades Küprosega jagada ning edasisi võimalusi kahepoolseks koostööks. Eraldi peatuti ka keskkonnakaitse ja infotehnoloogia arengu teemadel, mille osas on Eesti saavutanud lühikese ajaga suuri edusamme.

Riigivisiitide rahvusvahelise tava kohaselt toimus ka ordenite üleandmise tseremoonia. Küprose riigipea andis president Rüütlile üle Makarios III Ordeni suure keti, Eesti riigipea andis oma Küprose kolleegile üle Maarjamaa Risti keti.

Vabariigi President kohtus ka Küprose Vabariigi Esindajatekoja esimehe kohusetäitja, dr Vassos Lyssarides'ega ning Nikosia linnapea Michalakis Zampelas'ega, kes on juba aastaid aktiivselt tegev ka Eesti aukonsulina. President Rüütel külastas veel kohalikku arheoloogiamuuseumi ning tutvus Küprose aastatuhandete vanuste muististega.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 8. jaanuaril 2004


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee