In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtus Armeenia ja Horvaatia presidendiga
10.12.2003


Vabariigi President kohtus täna Genfis infoühiskonna foorumi raames Armeenia presidendi Robert Kocharianiga. Kohtumisel käsitleti poliitilist olukorda Taga-Kaukaasia regioonis. Samuti rääkisid presidendid Eesti-Armeenia koostööst eelkõige infoühiskonna arendamisega seonduvatel teemadel.

President Rüütel tõi välja kahe riigi senise hea koostöö e-Akadeemia raames ning avaldas lootust, et edaspidi saab Eesti jagada Armeeniale oma kogemusi ka näiteks Euroopa Liiduga liitumise protsessist.

President Kocharian rõhutas, et Armeenia viimaste aastate edu majandusarengus on olnud olulise stabiliseeriva mõjuga kogu Taga-Kaukaasia piirkonnale. Samuti väljendas ta huvi, et Armeenia saaks jätkuvalt osa Balti riikide kogemustest erinevates valdkondades. President Kocharian väljendas ka rahulolu selle üle, et pärast tema 2002. aastal toimunud visiiti Eestisse on kahe riigi majandussidemed hakanud kiirelt arenema.

Täna oli Vabariigi Presidendil kohtumine ka Horvaatia president Stjepan Mesićiga. Kohtumisel väljendasid mõlemad riigipead huvi vastastikuste suhete tihendamise vastu. Räägiti Baltimaade ja Balkani maade vahelise maanteeühenduse parandamisest, samuti mõlema riigi edusammudest infotehnoloogia valdkonnas. Horvaatia president tunnustas Eesti edusamme infotehnoloogia arendamisel ning lisas, et Horvaatia on nende edusammude lähemast tundmaõppimisest kindlasti huvitatud.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 10. detsembril 2003


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee